پروتز مو چیست و چگونه انجام می شود؟

این اساساً قطعه ای است که برای جایگزینی موی کاربر ساخته می شود و در نتیجه نواحی طاس یا جاهایی که موها تراکم کمتری دارند را می پوشاند. رشته های پروتز به صورت انفرادی یا در گروه های کوچک و با یک لایه ریز یا پارچه ای ساخته می شوند که پوست انسان را تحریک می کند. سپس این مبنا به سر یا شکل موقت یا نیمه دائمی افراد می پیوندد.

پروتز مو در چندین مرحله انجام می شود که شامل برداشتن قالب محیطی جمجمه به منظور دستیابی به تناسب کامل است. قالب در پایه، جایی که مو به آن متصل است، انجام می شود. این پایه با استفاده از پارچه ضد حساسیت تهیه می شود زیرا افرادی که تحت شیمی درمانی قرار می گیرند عموماً به هر ماده خارجی بسیار حساس هستند و همچنین پوست آنها مستعد آلرژی است. همین روند در هنگام استفاده از مو روی پایه انجام می شود.

مزایا و معایب پروتز مو

اکنون نگاهی به مزایا و معایب فرآیند پروتز مو می اندازیم.

مزایای پروتز مو عبارتند از:

  1. پروتز مو با تمام موارد احتمالی طاسی، از جمله برای کسانی که تحت شیمی درمانی هستند، مطابقت دارد. شیمی درمانی همیشه شامل ریزش مو می شود.
  2. افراد می توانند فوراً به نتیجه برسند و برای مدت معینی منتظر نمانند.
  3. همچنین در مقایسه با کاشت مو هزینه کمتری دارد.
  4. اگرچه این به عنوان یک راه حل دائمی عمل نمی کند، اما می تواند تاثیر طولانی مدت داشته باشد و در نتیجه از ریزش مو برای مدت زمان قابل توجهی جلوگیری کند.
  5. افرادی که بخشی از این فرآیند هستند، می توانند تمام فعالیت های روزانه خود را بدون هیچ گونه محدودیتی انجام دهند.
  6. هیچ جراحی در این فرآیند وجود ندارد .
  7. یکی دیگر از مزایای این پروتز مو این است که در صورت عدم نتیجه رضایت بخش، می توان روند را معکوس کرد. 

معایب پروتز مو:

  • این نیاز به نگهداری دوره ای دارد.
  • برخی از مدل‌های با کیفیت بالاتر استفاده می‌شوند و نتایج طبیعی‌تر هزینه‌های زیادی را به همراه دارد.

در واقع پروتز مو معایبی نداشته و تنها عیب آن این است که باید هر ماه چسب آن را تمدید کنید. همانند سایر خدمات آرایشگاهی نیازمند این است که شما به ترمیم بپردازید و هیچ تاثیر بدی برای پوست و مو به همراه نخواهد داشت. پروتز مو از دسته فعالیت هایی است که همواره به طرفدران خود مضاعف می کند . به دلیل بالابودن مخاطبین و هم چنین ارائه بدون درد و همچنین هزینه نداشتن زیاد دارای طرفداران زیادی است .

آیا مو طبیعی در پروتز استفاده می شود یا مصنوعی ؟

در حال حاضر، رایج ترین ترجیح استفاده از مدل موی طبیعی است، به دلیل اینکه دوام بیشتری دارد و نتیجه بسیار دلپذیرتر و زیبایی دارد.
با این حال پروتزهایی نیز وجود دارند که موی طبیعی در آن ها وجود ندارد و به نسبت قیمتی نسبت یه پروتزهایی که از موی طبیعی بهرمند می شوند دارای قیمت کمتری هستند .
اما موهای طبیعی دارای شفافیت بسیار بهتر و حالت پذیری بهترین نسبت به مدل های مصنوعی می باشند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *