مزوتراپی مو

مزوتراپی مو یک روش درمانی است که با تزریق ویتامین ها، مواد معدنی و مخلوط اسیدهای آمینه مورد نیاز مو به پوست سر انجام می شود.

این روش اجزای تغذیه کننده فولیکول های مو را قادر می سازد تا به راحتی در مو بنشینند. با این روش می توان ریزش مو را درمان کرد، زیرا موهای نازک را ضخیم می کند، ریزش مو را متوقف می کند و موها را قوی تر و درخشان تر می کند.

تعداد کمی از زنان از موهای خود راضی هستند. امروزه موهای ما به شدت آلوده شده اند، به خصوص به دلیل محیط، هوا و آب. استرس و تنش بیش از حد رخ می دهد و اختلالات خواب ما را ناراحت می کند.

البته همه اینها زیبایی طبیعی را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. مو جزو اولین قسمت هایی است که تحت تاثیر تغییرات بدن قرار می گیرد. جلوگیری از مشکلات مو آسان تر از مقابله با نتایج فعلی است، با این حال تعداد کمی از افراد به روش های محافظتی متوسل می شوند.

افراد تنها زمانی می توانند به شدت وضعیت پی ببرند که فرهایشان آسیب ببیند و ریزش مو شروع شود. برای رفع این مشکلات می توان از روش های مختلف زیبایی مانند مزوتراپی استفاده کرد.

با این حال، اگر وضعیت فرها به طور قابل توجهی بدتر شود، اگر مو شروع به ریزش کند، مردم در ذهن آنها خواهند بود. برای رفع این مشکلات می توان از روش های مختلف زیبایی مانند مزوتراپی استفاده کرد.

مزوتراپی مو چیست و چگونه انجام می شود

مزوتراپی مو تزریق مستقیم ویتامین ها، مواد معدنی (کلسیم، ید، منگنز، مس، روی، سلنیوم، آهن، پتاسیم)، عوامل مربوط به لایه کراتین پوست، اسیدهای آمینه و گشادکننده های سطحی مورد نیاز برای رشد و نمو مو به پوست سر

مزوتراپی برای پوست سر و مو بسیار موثر است. یکی از محبوب ترین کاربردها در زیبایی مدرن در مبارزه با مشکلات مختلف مو محسوب می شود.

با این برنامه می توانید با مشکلات زیادی مقابله کنید: تحریک لامپ های غیرفعال، تغذیه فولیکول های مو و از بین بردن شوره سر. مزوتراپی یک روش درمانی مو است که توسط متخصص با تجربه انجام می شود.

تزریق میکرو به استفاده از داروهای خاص حاوی ویتامین ها و مواد مغذی لازم برای رشد مو و رشد مو کمک می کند.

بسته به مشکل، ترکیب دارویی توسط پزشک انتخاب می شود. قیمت این روش کاملاً با اثر مورد نظر مطابقت دارد. مهم: مزوتراپی بسیاری از مشکلات مو را حل می کند.

نشانه های مزوتراپی مو:

 • ریزش بیش از حد مو
 • سبوره پوست سر همراه با تجزیه غدد چربی؛
 • شوره سر
 • پوست سر خراشیده و خشک
 • افزایش شکنندگی مو و شکنندگی مو
 • کاهش حجم در ناحیه پایه

 

مزایا و معایب روش مزوتراپی

 

اگر از مزوتراپی در زمینه موهای مشکل دار صحبت کنیم (این روش برای پوست صورت و بدن نیز موثر است) لازم است نکاتی را یادآوری کنیم: تفاوت آن با سایر روش ها، هزینه این درمان چقدر است. به حق کمی گران است

اول از همه، یک محلول مزو (مخلوط مزوتراپی) به صورت جداگانه برای هر بیمار تهیه می شود و حاوی مقداری مواد معدنی و ویتامین است که به دستیابی به حداکثر نتایج و رهایی از مشکلات موجود کمک می کند.

مهم : تعداد عمل ها توسط متخصص زیبایی تعیین می شود. در حالی که مواد مفید به حباب می رسد، لایه های بالایی پوست اجازه ورود مواد خارجی را با روش های خارجی نمی دهد. بنابراین، لامپ ها با نشاط پر می شوند، در نتیجه وضعیت مو بهبود می یابد:

 • ریزش مو به تدریج متوقف می شود
 • رشد مو فعال می شود
 • فعالیت غدد چربی کاهش می یابد، فرها تمیزتر، طولانی تر و پرتر به نظر می رسند
 • جریان خون و اکسیژن رسانی به لامپ ها افزایش می یابد
 • شوره سر کاهش می یابد
 • بهبود در تراکم مو، صافی، درخشندگی در هنگام برس مو و حالت دادن دیده می شود
 • مهم: برای اطمینان از نتیجه، ارزش دارد قبل و بعد از عمل عکس بگیرید.

 

آماده سازی برای مزوتراپی مو

 

هر تزریق مخلوطی از چندین ماده مفید و مواد معدنی، ویتامین ها و سایر عناصر مفید است که کارشناسان به صورت جداگانه برای هر بیمار انتخاب کرده اند. 2 تا 6 ماده فعال را می توان در یک سرنگ مخلوط کرد.

ویتامین های گروه B که متابولیسم طبیعی را فراهم می کنند در رشد و ترمیم مو موثر هستند.

علاوه بر این، این مواد از جمله اجزای مورد استفاده در مزوتراپی هستند: مس و روی – از دیستروفی (ضعف) ساختار مو جلوگیری می کند.

برای ریزش موی ارثی باید از آماده سازی های حاوی این اجزا استفاده کرد.

اسید هیالورونیک ، مسئول تغذیه لامپ ها، رشد مو را تسریع می کند. اسیدهای آمینه پایه و اساس مو هستند و به تشکیل الیاف کراتین کمک می کنند.

فاکتورهای رشد ، جریان خون را در پوست سر عادی می کند، فولیکول های مو را قوی تر می کند و کوآنزیم تراکم مو را تامین می کند ، موهای شما را با انرژی حیاتی پر می کند، ساختار مو را بهبود می بخشد. 

 

 

نکته مهم: ماده فعال ماینوکسیدیل نباید در ترکیب دارو گنجانده شود. این یکی از موثرترین وسایلی است که می تواند با ریزش مو مقابله کند.

زمانی استفاده می شود که روش های دیگر نتیجه ای نداشته باشند. با این حال، این دارو بسیار سمی است و می تواند عوارض جانبی زیادی ایجاد کند.

عملکرد آن به طور کامل فاش نشده است، فقط برای استفاده خارجی مجاز است. کوکتل های آماده برای درمان مو در دسترس هستند.

 

 متخصص مراقبت های بهداشتی ترکیبات را به مناسب ترین روش برای شما انتخاب می کند. 

با این حال، به عنوان یک قاعده، چنین داروهایی را نمی توان در فروش عمده یافت و نمی توانید خودتان آنها را خریداری کنید. 

در موسسات پزشکی رایج است یا می توان اطلاعاتی را از متخصصان زیبایی به دست آورد. کوکتل های آماده برای درمان مو در دسترس هستند. 

متخصص مراقبت های بهداشتی ترکیبات را به مناسب ترین روش برای شما انتخاب می کند. با این حال، به عنوان یک قاعده، چنین داروهایی را نمی توان در فروش عمده یافت و نمی توانید خودتان آنها را خریداری کنید.

 

 

ویژگی های مزوتراپی مو

 

در حال حاضر متخصصان روش های بسیار متنوعی را برای درمان مو به بیماران ارائه می دهند. علاوه بر شرایط مالی، انتخاب ها نیز تحت تأثیر نتیجه مورد انتظار درخواست قرار می گیرند. مزوتراپی آلوپاتیک (نوعی درمان) است که در آن اثر فوراً مشاهده می شود، اما آنقدر که ما می خواهیم دوام نمی آورد.

 

کاربرد در مزوتراپی مو

 

مزوتراپی استفاده از مواد فعال در زیر پوست با استفاده از ابزارهای مختلف است. این روش دارای آستانه درد احتمالی و مدت زمان خاص استفاده و عوارض جانبی احتمالی حتی نادر است. یکی از روش های رایج مورد استفاده توسط متخصصین تزریق مخلوط مزوتراپی به بدن است. برای چنین روش هایی به سرنگ هایی با طراحی خاص نیاز است که باید با سوزن بسیار نازک انجام شود. 

نکته مهم: علاوه بر روش‌های دیگر، تزریق‌ها بی‌دردترین هستند، اما زمان مورد نیاز برای این روش بیشترین میزان است. بیمار در پشت سر و گوش احساس ناراحتی می کند. این روش کمی آسیب زا است.

 

 

آیا در حین عمل درد وجود دارد

 

آره. درد علاوه بر قیمت بالای آن، عیب اصلی مزوتراپی است. با این حال، همه چیز به آستانه درد فردی بستگی دارد. اکسیپوت (پشت سر) و ناحیه گوش حساس ترین نواحی به تزریق هستند. بعد از مزوتراپی نمی توانید موهای خود را بشویید، به مدت 4 روز به استخر و اتاق بخار بروید تا از عوارض و ناراحتی جلوگیری کنید. همچنین ارزش دارد که این روش را در طول دوره قاعدگی متوقف کنید، زیرا درد در این دوره بسیار قوی تر احساس می شود. مهم: احساس درد بستگی به آستانه درد بیمار دارد.

موارد منع مصرف و عوارض مزوتراپی مو

 

اگر فولیکول ها حیات خود را از دست داده اند اما هنوز زنده هستند، مزوتراپی می تواند با موهای مشکل دار مقابله کند. اما اگر مشکلات ناشی از دلایل مهم تری باشد – پس از تزریق نباید روی معجزه ای مانند وراثت و عدم تعادل هورمونی حساب کنید. تمام اقدامات پزشکی دارای موارد منع مصرف مختلف است و مزوتراپی از این قاعده مستثنی نیست. مزوتراپی مو در موارد زیر نباید ترجیح داده شود:

 • بارداری و شیردهی
 • حساسیت فردی به اجزای کامپوزیت
 • قاعدگی
 • اختلالات سیستم غدد درون ریز
 • تومورهای خوش خیم و بدخیم
 • عفونت ها

 

مزایای مزوتراپی

 

قبل از پذیرش درخواست، دانستن دقیق مزایا و معایب آن مفید خواهد بود. مزوتراپی مو طرفداران و مخالفانی دارد. هم طرفداران و هم نظرات دیگر باید به دقت مورد بررسی قرار گیرند. صحبت با فردی که تحت مزوتراپی قرار گرفته است مفید است تا سوالی در ذهن باقی نماند. 

مهمترین مزیت این روش کمک به رساندن اجزای مفید به فولیکول های مو با کمک تزریق. هیچ شامپو، ماسک و داروهای مردمی نمی تواند این را برای شما فراهم کند.

نکات مهم در مورد مزوتراپی

اولین مورد صرفه جویی در زمان است. یک برنامه بین 20-40 دقیقه طول می کشد. در حالی که باید چندین بار در هفته انجام شود. مومیایی کردن ها، شامپوها در موارد شدیدتر نیاز به استفاده روزانه دارند – چندین بار در روز. لازم است قرص های مصرف شده را طبق یک برنامه از پیش تعیین شده در نظر بگیرید که الزامی برای اطمینان از مصرف منظم وجود دارد. اثر تحریک کننده اضافی فرآیندهای ترمیم در نتیجه تخریب یکپارچگی پوست آغاز می‌شوند، کاربرد موضعی می‌تواند انجام شود.

دارو به طور کامل بر نقطه ماشه مشکل تأثیر می گذارد. هیچ گونه آسیبی در دستگاه گوارش وجود ندارد. علاوه بر این، دارو به هیچ قسمت از بدن آسیب نمی رساند که بیشتر در هنگام استفاده از شامپو و مومیایی کننده مشاهده می شود.

هدف قرار دادن نقطه صحیح حساسیت را کاهش می دهد و شانس رسیدن به نتیجه مطلوب را افزایش می دهد. حتی پس از اولین استفاده، نتایج قابل مشاهده است، موها به تدریج احیا می شوند و ظاهری سالم به دست می آورند.

با این حال، نتایج قابل توجهی را می توان تنها پس از 3 تا 4 هفته به دست آورد. که الزامی برای اطمینان از استفاده منظم وجود دارد. اثر تحریک کننده اضافی فرآیندهای ترمیم در نتیجه تخریب یکپارچگی پوست آغاز می‌شوند، کاربرد موضعی می‌تواند انجام شود.

دارو به طور کامل بر نقطه ماشه مشکل تأثیر می گذارد. هیچ گونه آسیبی در دستگاه گوارش وجود ندارد. علاوه بر این، دارو به هیچ قسمت از بدن آسیب نمی رساند که بیشتر در هنگام استفاده از شامپو و مومیایی کننده مشاهده می شود. هدف قرار دادن نقطه صحیح حساسیت را کاهش می دهد و شانس رسیدن به نتیجه مطلوب را افزایش می دهد.

حتی پس از اولین استفاده، نتایج قابل مشاهده است، موها به تدریج احیا می شوند و ظاهری سالم به دست می آورند. با این حال، نتایج قابل توجهی را می توان تنها پس از 3 تا 4 هفته به دست آورد.

که الزامی برای اطمینان از استفاده منظم وجود دارد. اثر تحریک کننده اضافی فرآیندهای ترمیم در نتیجه تخریب یکپارچگی پوست آغاز می‌شوند، کاربرد موضعی می‌تواند انجام شود. دارو به طور کامل بر نقطه ماشه مشکل تأثیر می گذارد.

هیچ گونه آسیبی در دستگاه گوارش وجود ندارد. علاوه بر این، دارو به هیچ قسمت از بدن آسیب نمی رساند که بیشتر در هنگام استفاده از شامپو و مومیایی کننده مشاهده می شود. هدف قرار دادن نقطه صحیح حساسیت را کاهش می دهد و شانس رسیدن به نتیجه مطلوب را افزایش می دهد. حتی پس از اولین استفاده، نتایج قابل مشاهده است، موها به تدریج احیا می شوند و ظاهری سالم به دست می آورند.

 

با این حال، نتایج قابل توجهی را می توان تنها پس از 3 تا 4 هفته به دست آورد. فرآیندهای ترمیم در نتیجه تخریب یکپارچگی پوست آغاز می‌شوند، کاربرد موضعی می‌تواند انجام شود. دارو به طور کامل بر نقطه ماشه مشکل تأثیر می گذارد. هیچ گونه آسیبی در دستگاه گوارش وجود ندارد. علاوه بر این، دارو به هیچ قسمت از بدن آسیب نمی رساند که بیشتر در هنگام استفاده از شامپو و مومیایی کننده مشاهده می شود.

 

هدف قرار دادن نقطه صحیح حساسیت را کاهش می دهد و شانس رسیدن به نتیجه مطلوب را افزایش می دهد. حتی پس از اولین استفاده، نتایج قابل مشاهده است، موها به تدریج احیا می شوند و ظاهری سالم به دست می آورند.

 

با این حال، نتایج قابل توجهی را می توان تنها پس از 3 تا 4 هفته به دست آورد. فرآیندهای ترمیم در نتیجه تخریب یکپارچگی پوست آغاز می‌شوند، کاربرد موضعی می‌تواند انجام شود. دارو به طور کامل بر نقطه ماشه مشکل تأثیر می گذارد.

 

هیچ گونه آسیبی در دستگاه گوارش وجود ندارد. علاوه بر این، دارو به هیچ قسمت از بدن آسیب نمی رساند که بیشتر در هنگام استفاده از شامپو و مومیایی کننده مشاهده می شود. هدف قرار دادن نقطه صحیح حساسیت را کاهش می دهد و شانس رسیدن به نتیجه مطلوب را افزایش می دهد. حتی پس از اولین استفاده، نتایج قابل مشاهده است، موها به تدریج احیا می شوند و ظاهری سالم به دست می آورند.

 

با این حال، نتایج قابل توجهی را می توان تنها پس از 3 تا 4 هفته به دست آورد. که بیشتر در هنگام استفاده از شامپو و بالم دیده می شود. هدف قرار دادن نقطه صحیح حساسیت را کاهش می دهد و شانس رسیدن به نتیجه مطلوب را افزایش می دهد.

 

حتی پس از اولین استفاده، نتایج قابل مشاهده است، موها به تدریج احیا می شوند و ظاهری سالم به دست می آورند. با این حال، نتایج قابل توجهی را می توان تنها پس از 3 تا 4 هفته به دست آورد. که بیشتر در هنگام استفاده از شامپو و بالم دیده می شود. هدف قرار دادن نقطه صحیح حساسیت را کاهش می دهد و شانس رسیدن به نتیجه مطلوب را افزایش می دهد. حتی پس از اولین استفاده، نتایج قابل مشاهده است، موها به تدریج احیا می شوند و ظاهری سالم به دست می آورند. با این حال، نتایج قابل توجهی را می توان تنها پس از 3 تا 4 هفته به دست آورد.

 

معایب مزوتراپی

 

احتمال برخی از خطاها در مورد نتایج را دست کم نگیرید. حتی یک پزشک واجد شرایط نمی تواند صددرصد تضمین کند که این روش موهای ضعیف شده را به زندگی باز می گرداند و پول بیهوده پرداخت نمی شود.

علاوه بر این مشکل، این سه عامل نیز قابل تامل است: درد. سوراخ کردن پوست در هر صورت درد ایجاد می کند، به خصوص اگر چنین تزریق هایی وجود داشته باشد. برخی به راحتی می توانند با درد کنار بیایند و تحمل کنند و برای دیگران به شکنجه واقعی تبدیل می شود. این تحت تأثیر تجربه پزشکان، ترکیب مزو و حساسیت فردی است. اثرات جانبی. ممکن است ادم پوستی دیده شود و بعد از عمل درد در نواحی تزریق ایجاد شود.

علاوه بر این، ممکن است خارش و ظاهر پوسته پوسته پوسته وجود داشته باشد. قیمت. روش گران است. اجزای با کیفیت بالا به حداقل ده برنامه نیاز دارند تا به یک اثر قابل مشاهده برسند. یک فرآیند کامل درمان ممکن است نیاز به هزینه جدی داشته باشد که برای همه قابل پرداخت نیست. مهم: مزوتراپی مو روش ارزانی نیست.

در طول جلسه باید به پزشک کاملا اعتماد کنید. با این حال، این بدان معنا نیست که تمام مسئولیت متعلق به او است. اطمینان از رعایت تمام شرایط بهداشتی مفید است. دستکش، سرنگ و سایر وسایل برای این عمل باید یک بار استفاده شود و سپس دور انداخته شود. یادگیری منشاء مواد فعال مورد استفاده در ترکیبات مخلوط، خود دارو و ماندگاری آن مفید است. همچنین، متخصص باید سوزن را به صورت دوره ای در طول جلسه تعویض کند، زیرا بعد از 6-7 سوراخ، نوک آن کدر می شود که می تواند باعث درد شود. در طول جلسه باید به پزشک کاملا اعتماد کنید. با این حال، این بدان معنا نیست که تمام مسئولیت متعلق به او است. اطمینان از رعایت تمام شرایط بهداشتی مفید است.

 

دستکش، سرنگ و سایر وسایل برای این عمل باید یک بار استفاده شود و سپس دور انداخته شود. یادگیری منشاء مواد فعال مورد استفاده در ترکیبات مخلوط، خود دارو و ماندگاری آن مفید است. همچنین، متخصص باید سوزن را به صورت دوره ای در طول جلسه تعویض کند، زیرا بعد از 6-7 سوراخ، نوک آن کدر می شود که می تواند باعث درد شود. در طول جلسه باید به پزشک کاملا اعتماد کنید. با این حال، این بدان معنا نیست که تمام مسئولیت متعلق به او است.

 

اطمینان از رعایت تمام شرایط بهداشتی مفید است. دستکش، سرنگ و سایر وسایل برای این عمل باید یک بار استفاده شود و سپس دور انداخته شود. یادگیری منشاء مواد فعال مورد استفاده در ترکیبات مخلوط، خود دارو و ماندگاری آن مفید است. همچنین، متخصص باید سوزن را به صورت دوره ای در طول جلسه تعویض کند، زیرا بعد از 6-7 سوراخ، نوک آن کدر می شود که می تواند باعث درد شود. یادگیری منشاء مواد فعال مورد استفاده در ترکیبات مخلوط، خود دارو و ماندگاری آن مفید است. همچنین، متخصص باید سوزن را به صورت دوره ای در طول جلسه تعویض کند، زیرا بعد از 6-7 سوراخ، نوک آن کدر می شود که می تواند باعث درد شود. یادگیری منشاء مواد فعال مورد استفاده در ترکیبات مخلوط، خود دارو و ماندگاری آن مفید است. همچنین، متخصص باید سوزن را به صورت دوره ای در طول جلسه تعویض کند، زیرا بعد از 6-7 سوراخ، نوک آن کدر می شود که می تواند باعث درد شود.

مراقبت های بعد از مزوتراپی

 • در پایان عمل، زخم های کوچکی از تزریق باقی می ماند. مدتی طول می کشد تا بهبود یابد.
 • موهای خود را به خصوص با مومیایی کننده و شامپو نشویید. موهای کثیف را برای مدتی (3-4 روز) باید تحمل کنید. آب و شامپو می توانند بر نتیجه عمل تأثیر منفی بگذارند و روند بهبودی به تاخیر بیفتد.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای مدتی (2 تا 3 روز) خودداری کنید.
 • شنا نکنید. در 10 ساعت اول پس از مزوتراپی نباید دوش بگیرید. مناطق تزریق باید به خوبی خشک شوند.
 • حداقل به مدت ۷ روز از سونا یا استخر استفاده نکنید
 • تا زمانی که به طور کامل بهبود نیابد، روی نواحی تزریق ماساژ ندهید
 • الکل مصرف نکنید. الکل اتساع عروق را تحریک می کند. این بر کارایی مزوتراپی تأثیر منفی می گذارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *