صاف کردن کراتینه یک روش جدید است که امروزه در هر سالن زیبایی انجام می شود. این اغلب توسط صاحبان موهای متخلخل، سرکش، خشک و مجعد استفاده می شود. درمان با استفاده از کراتین در تمام طول و حرارت دادن آن برای رسیدن به نفوذ بهتر به هسته مو انجام می شود. قبل از اینکه به سراغ استاد بروید، خود را با ویژگی های مثبت و منفی این روش آشنا کنید.

 

چگونه موها را کراتینه می کنند 

روند ترمیم مو طولانی است. پس قبل از رفتن به آرایشگاه زمان حساب کنید. اقدامات مطابق با نظم خاصی انجام می شود، ما آنها را به ترتیب در نظر می گیریم.

 1. ابتدا استاد موها را برای دسترسی بیشتر آماده می کند. او رشته به رشته را با شانه چوبی شانه می کند، بدون گره ها و گره های احتمالی.
 2. پس از آماده سازی، سر باید با شامپویی که حاوی کراتین است شسته شود. چنین حرکتی رشته ها را صاف می کند. وقتی یک متخصص موهایش را می شویند، فرها را با دست ماساژ می دهد و شوره سر را نشان می دهد. این به کراتین اجازه می دهد تا به عمق بیشتری نفوذ کند.
 3. پس از شستشو لازم است موها خشک شده و رطوبت اضافی آن با حوله جمع آوری شود. سپس رشته ها شانه می شوند و از نظر عدم وجود گره و گره بررسی می شوند. سپس باید 5-10 دقیقه دیگر صبر کنید تا مقداری رطوبت از تپه تبخیر شود.
 4. پس از خشک شدن طبیعی رشته ها، آنها را با صاف کننده کراتینه می پوشانند. این قسمت از روش حدود 30 دقیقه طول می کشد و به حرفه ای بودن استاد بستگی دارد.
 5. پس از توزیع و مرطوب کردن کامل مو، کراتینه باید مهر و موم شود. استاد خشک کردن جزئی را با سشوار انجام می دهد و اتو را گرم می کند تا آن را تا 220 درجه صاف کند. چنین دوره ای شامل ترازو می شود و تحت عمل گرما مواد مغذی وارد بدن می شود.
 6. پس از درمان حرارتی، موها مجددا شسته می شوند تا کراتین باقیمانده از بین برود. سپس موپ با سشوار خشک می شود تا رشته ها صاف و براق به نظر برسند. با کراتینه کردن، دختر دیگر نیازی به صاف کردن موهای خود با اتو ندارد، آنها برای مدت طولانی باقی می مانند.
 7. با وجود ساعات کار زیاد، نتیجه کار شما را شگفت زده خواهد کرد. مو حدود شش ماه براق و سالم می ماند. پس از این مدت، کراتین به تدریج شروع به ترشح از ساختار می کند و امکان عود را فراهم می کند.
 8. برای تعیین اینکه چه زمانی به جلسه دیگری نیاز است، کافی است به ریشه ها توجه کنید. آنها از ظاهر کلی مو “متمایز” خواهند شد، به نظر کسل کننده و کمی ژولیده به نظر می رسند. شما می توانید با درخواست از استاد برای پردازش فقط آن قسمت از شر ریشه های در حال رشد مجدد خلاص شوید. این روش به تلاش و هزینه زیادی نیاز ندارد.
کراتینه کردن مو
کراتینه کردن مو

نتیجه صاف کردن مو با کراتینه

نباید انتظار نتیجه منفی از چنین روشی داشته باشید، به خصوص اگر موهای خود را به یک حرفه ای واقعی بسپارید. پس بعد از صاف کردن کراتینه چه انتظاری باید داشت؟ بیایید به طور کلی به این جنبه ها نگاه کنیم.

 1. ساختار عالی :  تحت تاثیر گرما، کراتین به اعماق هسته مو نفوذ می کند. در نتیجه موها یکدست می شوند، موها گره نمی خورد، گره نمی چسبد. می توانید به راحتی دست خود را در امتداد نخ ها بکشید، بین انگشتانتان گیر نمی کند. همین اثر هنگام شانه زدن با شانه با دندان های مجاور مشاهده می شود. بهبود ساختار بر سلامت همه موها تأثیر می گذارد.
 2. صاف کردن مو  : همانطور که از نام روش پیداست، مو با استفاده از کراتین صاف می شود. این همان اثری است که دخترانی با موهای فر یا فرفری می خواهند به آن دست یابند. با صاف کردن کراتین می توانید این نتیجه را با هزینه نسبتا کم و با صرف زمان کم به دست آورید. حتی تحت تأثیر رطوبت یا در باران، موها از فر شدن باز می مانند و کاملاً صاف و صاف می مانند.
 3. بهبودی عمومی موها :  همه نمی دانند که موهای انسان بیشتر از کراتین تشکیل شده است. افزودن مواد مغذی اضافی به ساختار آن نمی تواند تأثیر نامطلوبی بر آن بگذارد. یک دسته، همانطور که می گویند، در همه جبهه ها شفا می دهد. موها رها می شوند تا از هم جدا شوند، بریزند و بشکنند. رنگ اشباع به نظر می رسد، تخلخل و فر از بین می رود. بسیاری از دختران متذکر می شوند که پس از انجام عمل، یک “کرک” از موهای جدید روی سر ظاهر می شود. این با فعال شدن لامپ های خاموش امکان پذیر است.
کراتینه مو مردانه
کراتینه مو مردانه

مزایا و معایب صاف کردن کراتینه

قبل از اینکه این روش ارزشش را داشته باشد، باید جنبه های مثبت و منفی را به دقت در نظر بگیرید.

 

مراحل :

 1. پس از دستکاری، شانه کردن موها به طور قابل توجهی آسان تر می شود. صاف کننده کراتینه به نخ ها صافی قابل مشاهده می دهد. صرف نظر از طول پشته ها، موها دیگر با هم گره نمی خورند. حتی تارهای مرطوب شانه کردن سخت نیست.
 2. مزیت بدون شک این روش این است که کاملاً برای هر نوع مو مناسب است. صاف کردن کراتین در ساختار رشته های مختلف رخ می دهد.
 3. پس از عمل، اثر برای مدت طولانی باقی می ماند. در بیشتر موارد صاف کردن کراتینه به منظور عدم توسل به اتو کردن مکرر برای کمک انجام می شود. موها به مدت شش ماه در این حالت باقی می مانند.
 4. بدون در نظر گرفتن آب و هوا و فصل، حالت دادن به مو عالی است. عوامل محیطی مختلف روی موها تأثیری ندارند.
 5. به لطف کراتین، مو درخشش طبیعی زیبایی را حفظ می کند. ترکیب منحصر به فرد آن به طور کامل ساختار رشته ها را بازیابی می کند. صافی طبیعی ظاهر می شود.
 6. پس از عمل، فرها در برابر اثرات مضر اشعه ماوراء بنفش، راه رفتن سخت یا آب دریا محافظت می شوند.
 7. به دلیل این صاف شدن، ساختار مو کنده نمی شود. دیگر لازم نیست نگران برق دار شدن موها توسط کلاه، شانه یا لباس های پشمی باشید.
 8. مزیت بدون شک این است که صاف کردن موها را حتی پس از یک پرم شیمی ناموفق ترمیم می کند.
 9. تنظیم مو بعد از عمل بسیار ساده تر است. شما به راحتی می توانید هر مدل مویی را انجام دهید. همچنین زمان و هزینه بسیار کمتری صرف می شود.

معایب کراتینه کردن مو

 1. در برخی شرایط صاف کردن کراتین باعث واکنش آلرژیک می شود. این مشکل فقط در افرادی رخ می دهد که مستعد این مشکل هستند. همچنین در دوران بارداری این روش را انجام ندهید.
 2. پس از یک روش موفق در عرض 3 روز، انجام هر کاری با مو ممنوع است. می توانید گاهی اوقات موهای خود را شانه کنید. در غیر این صورت، اثر به طور کامل آشکار نخواهد شد.
 3. به خاطر داشته باشید که پس از صاف کردن کراتینه، حجم معمول مو به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. این جنبه مربوط به دوستداران مدل موهای شاداب است. برخی از مراجعین ممکن است بعد از عمل موهای کثیف و چرب داشته باشند.
  مزایا و معایب کراتینه کردن مو
  مزایا و معایب کراتینه کردن مو

  چند نکته مهم در مورد کراتینه کردن

  • هر چه مو نازک تر و نرم تر باشد، اثر صاف کردن کراتینه کامل تر و ماندگارتر است. با این حال ، بررسی ها در مورد آن اغلب منفی است ، زیرا عواقب آن – از دست دادن حجم و نمک زدن سریع – برای زنان اصلاً دلگرم کننده نیست. موهای ضعیف، اگرچه پرپشت هستند، می درخشند و به خوبی شانه می شوند، اما همچنان چسبناک و آبریزش به نظر می رسند.
  • موهای ضخیم و درشت حجم بیش از حد و آزاردهنده ای را از دست می دهند، اما صاف کردن کامل آن دشوار است و نتیجه طولانی مدت نخواهد بود.
  • درخشان و موثر برای مدت طولانی مو بیش از حد نازک به نظر نمی رسد و با سفتی و فرفری خاصی متمایز نخواهد شد. همانطور که می گویند – “میانگین طلایی”.

  صاف کردن مو با کراتینه، – بررسی ها گواهی می دهند، – عواقب پرم ناموفق، سوختن با صاف کردن روزانه با اتو و همچنین روشن شدن تهاجمی را تصحیح می کند. اگر مو با چنین روش هایی کاملاً از بین نرود، غنی سازی آن با کراتین باعث تقویت و ترمیم آن می شود.

  مراقبت های لازم بعد از کراتینه کردن مو 

  در عرض 3 روز پس از صاف کردن، لازم است موها را به دقت محافظت کنید از تماس با رطوبت و بخار.از دوش گرفتن، حمام، سونا، پیاده روی در باران، استخرها، سواحل و سایر مکان هایی که رطوبت بالایی دارند خودداری شود.
  در برابر خرد شدن، پیچ خوردگی و سایر تغییر شکل های مکانیکی.شما نمی توانید موهای خود را ببندید و ببافید، از هدبند، کش لاستیکی و سنجاق بابی استفاده کنید، از عینک و کلاه استفاده کنید.

  هنگام خواب موهای خود را روی بالش به آرامی صاف کنید.

  در صورت ایجاد چین و چروک، بلافاصله آنها را با اتو صاف کنید.

  از نفوذ مواد شیمیایی – لاک، فوم، دئودورانت، عطر و چیزهای دیگر.

محصولات تقویت کننده و آرایشی و بهداشتی خانم ها و آقایان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *