علت ریزش مو چه چیزی می تواند باشد ؟ چرا موها مداما در حال ریزش هستند و این ریزش چه دلیلی می تواند داشته باشد ؟ 
همه و همه ی این مشکلات دلایلی می تواند داشته باشد . شاید با دانستن این دللی ها بتوانید این مشکلات را کمی کاهش دهید .

با ما همراه باشید تا در ادامه ی مطلب به بررسی سوالات متداول شما در مورد ریزش مو بپردازیم. 

 

آیا موهای شما بیش از حد ریزش دارد؟ 

اول از همه، ریزش مو و ریزش مو متفاوت است. طبق گفته انجمن پوست آمریکا ، ریزش بین 50 تا 100 تار مو در روز طبیعی است. علاوه بر این، افراد اغلب به دنبال رویدادهای استرس زا مانند زایمان، کاهش وزن، انجام یک عمل پزشکی یا بهبودی پس از یک بیماری دچار ریزش بیش از حد مو می شوند.

ریزش مو زمانی اتفاق می‌افتد که چیزی جلوی رشد مو را بگیرد. علل شایع ریزش مو عبارتند از: ژنتیک، شرایط خودایمنی، عدم تعادل هورمونی، کمبودهای تغذیه ای، عوامل استرس زای فیزیکی، و برخی روش های آرایش مو.

نازک شدن تدریجی بالای سر، ظاهر شدن لکه های لکه دار یا طاس روی پوست سر و ریزش موی تمام بدن ممکن است نشانه یک بیماری زمینه ای باشد. اگر نگران میزان ریزش مو هستید، با پزشک خود قرار ملاقات

 بگذارید تا خیا

لتان راحت شود. پزشک می تواند ارزیابی کند که آیا از دست دادن رشته شما غیر طبیعی است یا خیر.

آیا ریزش مو ارثی است؟ 

آره. در واقع، ریزش موی ارثی 80 میلیون نفر را در سراسر کشور تحت تاثیر قرار می دهد و شایع ترین علت آن است. هم مردان و هم زنان دچار این نوع ریزش مو می شوند. در مردان به آن ریزش مو با الگوی مردانه و در زنان به آن ریزش مو با الگوی زنانه می گویند. اساساً داشتن ریزش موی ارثی به این معنی است که شما ژن‌هایی به ارث برده‌اید که باعث کوچک شدن فولیکول‌های مو و در نهایت توقف رشد مو می‌شوند.

آیاریزش مو دائمی است؟ 

خبر خوب این است که در بسیاری از موارد ریزش مو موقتی است. با این حال، برخی از موارد می تواند مزمن و به آرامی پیشرونده باشد. رشد مجدد با مراقبت و درمان مناسب امکان پذیر است. به همین دلیل مهم است که برای تشخیص و گزینه های درمانی زودتر به پزشک مراجعه کنید.

شستن بیش از حد، حالت دادن یا رنگ کردن بیش از حد روی موها چه تاثیری دارد؟

شامپو زدن منظم در واقع به سلامت مو و پوست سر شما کمک می کند و ارتباطی با ریزش مو ندارد. از سوی دیگر، رنگ کردن، سفت کردن یا شل کردن موهایتان به طور منظم می تواند به موهای شما آسیب برساند که در نهایت می تواند منجر به ریزش شود. لوازم مو که از حرارت بالا استفاده می کنند، مانند سشوار و اتوی فر، نیز می توانند منجر به آسیب دیدگی مو و شکستگی شوند که می تواند شبیه طاسی به نظر برسد. در حالی که شما می توانید نحوه مراقبت از موهای خود را تغییر دهید، زمانی که فولیکول مو آسیب ببیند، مو نمی تواند از آن فولیکول رشد کند.

آیا تغییرات رژیم غذایی می تواند بر سلامت مو تأثیر بگذارد؟ 

بله، تغذیه نامناسب می تواند باعث ریزش مو شود. به طور خاص، 4 کمبود ویتامین وجود دارد که بر سلامت مو تأثیر می گذارد، از جمله ویتامین D، بیوتین، ویتامین A و آهن. به عنوان مثال، اگر اخیراً رژیم غذایی را شروع کرده اید، می تواند دلیل از دست دادن شما باشد.

به چه دکتری مراجعه کنم؟ 

وقتی صحبت از اختلالات مو به میان می آید، یک متخصص پوست است که باید به آن مراجعه کنید. آنها متخصص در تشخیص و درمان اختلالات مو هستند. هرچه زودتر ریشه مشکل را پیدا کنید، شانس بیشتری برای دستیابی به نتایج دلخواهتان خواهید داشت.

 

راه حل جلوگیری از رفع ریزش مو 

نتیجه گیری 

ریزش مو علل مختلفی می تواند داشته باشد ، اما یکی از مواردی که می توانید از این مشکل ریزش مو جلوگیری نماید ، کنترل استرس و استفاده از مواد غذایی حاوی فیبر که شامل سبزیجات می باشد استفاده نمایید . با این کار از ریزش موی خود جلوگیری نمایید و به افزایش رشد و جلوگیری از ریزش موهای خود کمک نمایید .
ریزش مو امری طبیعی است و این اتفاق در سنین مختلف روی می دهد اما ریزش غیر طبیعی مو را باید جلوگیری نمایید تا آسیب به موهای شما وارد نشود و از زیبایی موهای خود لذت ببرید . بهتر است تا زمانی که ریزش مو ها خیلی زیاد نشده است از ریزش مو جلوگیری نمایید.

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *