قهوه از راه های زیر به درمان ریزش مو می پردازد

تحقیقات بسیار کمی در حمایت از استفاده از قهوه بر روی پرپشت شدن موها وجود دارد. اما طبق تحقیقات موجود، قهوه و به خصوص کافئین موجود در قهوه ممکن است به چندین روش بهبود ظاهر و بافت مو کمک کند.

1. بازسازی رشد مو

سالمندی ممکن است باعث ریزش مو شود و هر دو جنسیت مرد و زن را تحت تاثیر قرار دهد. استفاده از قهوه به صورت موضعی بر روی مو و پوست سر ممکن است ریزش مو را متوقف کند و رشد مجدد را ترویج دهد.

در مورد موهای مردان، معمولاً ریزش مو زمانی رخ می دهد که هورمون جنسی دی هیدروتستوسترون (DHT) به فولیکول های مویی آسیب می رساند. زنانی که دچار مقدار زیادی DHT هستند نیز ممکن است ریزش مو را تجربه کنند.

آسیب به فولیکول مویی به طور تدریجی رخ می دهد و در نهایت منجر به بالد شدن می شود. اما طبق تحقیقات، کافئین موجود در قهوه می تواند به رشد مو کمک کند و ریزش مو را متوقف کند.

یک مطالعه آزمایشگاهی در سال 2007 نشان داد که کافئین به مهار اثرات DHT در فولیکول های مویی مردان کمک کرده است. این ماده به طولانی شدن شاخه مویی کمک کرد و باعث ریشه های مویی بلندتر و پهن تر شد. همچنین مدت زمان اناژن را که مرحله رشد مو است، طولانی کرد.

این مطالعه همچنین اثرات کافئین بر فولیکول های مویی زنان را نیز آزمایش کرد

و مشخص شد که نیز تأثیری موثب در رشد موی زنان دارد.

از آنجا که کافئین محرکی است، همچنین به عملکرد خونرسانی به فولیکول های مویی کمک می کند. این نیز می تواند به رشد سریعتر مو و تقویت آن کمک کند و ظاهری از موهای پرتراکم و ضخیمتر ایجاد کند.

 

2. بهبود نرم و درخشان بودن مو

اگر موهای شما خسته، شکننده و خشک به نظر می رسند، افزودن مرطوب کننده ممکن است ظاهر آنها را بهبود بخشد. با این حال، اغراق نکنید، زیرا شستشوی موها با قهوه نیز ممکن است درخشندگی را بهبود بخشد زیرا حاوی فلاونوئیدها است که آنتی اکسیدان هستند و به بازسازی مو کمک می کنند.

ساقه موی شما می تواند صاف تر شود. این می تواند از زبری موها آسایش بیاورد و موهایی را که نرم تر و آسان تر برهم زدن هستند، به ارمغان آورد.

اگرچه کافئین تأثیر آب زدن بر روی بدن را دارد، ممکن است بپندارید که وقتی بر روی موها استفاده می کنید، اثر خشک کننده داشته باشد.

به هر حال، کافئین روغن مو را از موها برنمی دارد. در واقع، می تواند به موها کمک کند تا رطوبت خود را حفظ کنند و براقیت طبیعی ایجاد کنند. افزایش چرخش خون به ریشه های مو، همچنین کمک به انتقال مواد مغذی به ریشه های مو است که منجر به موهای سالم و درخشان می شود.

 

3. طبیعی رنگ کردن موهای خاکستری

 

شستشوی قهوه نیز برای شما مفید است اگر می خواهید موهای خاکستری را رنگ آمیزی کنید یا رنگ موهای خود را به صورت طبیعی تیره تر کنید. قهوه رنگ تیره است، بنابراین به عنوان لکه ای بر روی موها عمل می کند. این یک راهکار سریع برای پنهان کردن رشته های خاکستری است اگر موهای قهوه ای یا مشکی دارید. برای به دست آوردن بهترین نتیجه، قهوه قوی مانند اسپرسو استفاده کنید.

 

نحوه تهیه شستشوی قهوه

آیا به دنبال جلوگیری از ریزش مو هستید، رنگ آمیزی موهای خود یا بهبود ساختار موهای خود هستید، تهیه شستشوی قهوه ساده است.

 

آنچه که نیاز دارید:

1- 2 تا 4 فنجان قهوه آماده، به طور کامل سرد شده
2- بطری اسپری یا اپلیکاتور
3- ظرف برای شست و شو

 

شما به 2 تا 4 فنجان قهوه آماده نیاز دارید، بسته به طول موهایتان. قهوه را کاملاً سرد کنید و سپس قهوه را درون یک بطری اسپری یا بطری اپلیکاتور بریزید.
موهای خود را به طور معمول شستشو دهید و بالا بیاورید. در حالی که موهایتان هنوز خیس است، قهوه آماده را بر روی موها اسپری کنید یا آن را بر روی موها بمالید و اطمینان حاصل کنید که تمام رشته ها خیس شده باشند.
پس از استفاده، قهوه را به مدت چند دقیقه بر روی موها و پوست سر خود ماساژ دهید. یک کاپ حمام را بگذارید و شستشوی قهوه را در موها و پوست سر خود بگذارید تا به مدت 15 تا 20 دقیقه به آرامی جا بیافتد.

با آب گرم موها را بشویید تا قهوه را به طور کامل از موها و پوست سر خود شستشو دهید. در نهایت، موهای خود را به طور معمول شستشو دهید و مراقبت های بعدی مو را انجام دهید.

 

توجه داشته باشید که استفاده از قهوه برای مراقبت از موها تأثیرات متفاوتی برای هر فرد دارد و به عوامل مختلفی مانند نوع مو، وضعیت مو، و حساسیت پوست شما بستگی دارد. قبل از استفاده روشنایی و رنگ موهای خود را با یک آزمایش کوچک در قسمت کوچکی از موها بررسی کنید و مشاوره یک پزشک یا متخصص مو را بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *